Dünya / Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika

Yılmaz, “Chp’li Bir Belediyeden Başarı Çıkmaz”

Yılmaz, “Chp’li Bir Belediyeden Başarı Çıkmaz”

Yılmaz, “Chp’li Bir Belediyeden Başarı Çıkmaz”2010-2013 yılları arasında Ak Parti Çiğli’de İlçe Başkanlığı yapan akabinde 2014 yerel seçimlerinde Ak Partinin adayı olarak seçimlere katılan Adnan Yılmaz. 2019 yerel seçimleri üzerine değerlendirmede bulundu. 2014 yılından sonra partisine hizmet etmeyi bırakmayan Yılmaz, il başkan yardımcılığı yaparak çalışmalarına devam etti. 2019 yerel seçimlerinde Çiğli üzerine değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, Chp’li belediyelere yüklendi.

Adnan Yılmaz gazetemize verdiği demeçte: “Çiğli’ye Ak Parti haricinde Kim Gelirse Gelsin Yatırım Yapamazlar” dedi.

PES ETMEDİK HEMFİKİR OLDUK

2019 yerel seçimlerimiz tüm milletimiz adına hayırlı olmasını diliyorum. 2010-2013 yılları arasında Ak Parti’de ilçe Başkanlığı görevinde bulundum. Hizmet noktasında baktığımız zaman Çiğli’de insanlara dokunmak ve insanlara faydalı olabilmek, onların işini görebilmek büyük bir mutluluk vermesinin yanı sıra büyükte sorumluluk yüklüyor. Her zaman bunun bilincinde olarak çalıştık.

2014 yerel seçimlerinde de partim bu onurlu görevi bana takdim etti ve Cumhurbaşkanımızdan sonra ender yetiştirilen ve ülkenin geleceğine yön veren isimlerden biri olan Sayın Binali Yıldırım İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı, bende Çiğli Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdik.

2014’teki yerel seçimlerde 17-25 Aralık süreci bize çok şey kaybettirdi, her yapılan çalışmanın altında bir bahane arandı ve ülkeyi kaosa sürüklemek amacıyla ve ülkenin geleciğe yön verecek projeler ile ilgili olumsuz durumlar meydana getirdiler. O günden beri Çiğli’de ne değişti dersek değişen ve yapılan tek şey var oda Hükümet Konağı. Bununda mimarı biziz. Bunun dışında gelişime dair bir çalışma söz konusu değil. Ancak bizim 2014 yılından bugüne, İl Başkan yardımcılığı görevi süresinde, 7 haziran 1 Kasım seçimlerinde sonrasında ise genel seçimde Ak Parti olarak Türkiye Genelinde ciddi manada oyunu korumuş ve 15 Temmuz gibi bir süreci yaşadığımız dönemde maalesef İzmir’de her zamanki gibi alması gereken oyu aldı. Ancak 15 Temmuz’da İzmir’imizin ve ülkemizin çok büyük bir badire atlattığı ve ülkemizin geleceğine, neslimize her tülü hainlik, ülkemizin birlik ve beraberliğine hançer vurulan bir olayla karşılaştık. Ancak biz Ak Parti olarak da kişisel olarak da pes etmedik, ülkemize ve beraberliğimize katkı koyma noktasında hemfikir olduk.

KİM GELİRSE GELSİN, YATIRIM YAPAMAZLAR

Yerel seçimlerde biz bugün çok başarılı mıyız? İzmir seçmeni hizmete değil biraz Cumhuriyet değerleri üzerinden Cumhurbaşkanımıza olan tavrı sandığa yansıtıyor. Hayata müdahale, şeriat, cumhuriyet değerleri gibi söylemlerle yargılıyor. Hizmet noktasında bakacak olursak, Ak Parti belediyeciliği ile burada alınan hizmetleri kıyaslayamayız. Elbette burada CHP’nin bayrağını belediyeye çekmek onlar adına başarı olsa da insanlığa yapılacak yatırım ve sosyal gelişim açısından bir başarı mıdır? Ben bu notadan bakıyorum. Kim gelirse gelsin, yatırım yapamazlar, borçları ödeyemezler, bu düşünceye sahip oldukları sürece CHP’den kim gelirse gelsin başka bir şey yapamaz.

BEN SIRAMI SAVDIM

Çiğli çok güzel bir ilçe. 2014’te yapmış olduğumuz seçim çalışmalarında ben vicdanen çok rahatım, aldığımız oyda, verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Ancak ben sıramı savdım diye düşünüyorum. Çiğli için herkesin bir hayali var, bizimde doğup büyüdüğümüz, ekmek kazandığımız ve burada yaşadığımız bir ilçe. Çiğli için yapılabilecek ne olursa ben elimi taşın altına koymaya hazırım ancak Çiğli’de ki siyaset anlayışı değişmediği sürece yönetimsel bir değişiminde olmayacağı ortada.

ÇİĞLİ’DE ADAY PROFİLİ ÖNEMLİ DEĞİL, PARTİ PROFİLİ ÖNEMLİ

Çiğli’de birlik ve beraberlik içerisinde yapılabilecek yatırımlarda mutlaka samimiyet gerekiyor. Samimi oya dönmesi gerekiyor. Yerel seçimlerde adaya oy verilir ama burada aday profili önemli değil, parti profili önemli. Partim kazansın düşüncesi ile hareket edildiği sürece kaybedenin Çiğli olacağını düşünüyorum. Çiğli seçmeni öncelikle geleceğini, çocuğunu, buradaki yaşayacağı sosyal donatıları, güzel bir Çiğli hayal ederek, düşünerek oy vermelerini rica ediyorum. Bir oy deyip geçmemeliyiz, bu fani dünyada hepimiz öleceğiz ancak geleceğe eserler kalacaktır, bu eserleri yaşatacak da bu oylardır. Çiğli’de diğer ilçelerde olmayan çok güzel alanlar var, sahil şeridimiz gibi havaalanı gibi, sasalı doğal yaşam parkı gibi, kuş cenneti gibi buralar velinimet ancak buraları hayata geçirmek lazım. Çöp sorunu hakkında tek yumruk olmamız gerekiyor. İzban hattının bir çözüme ulaşması gerekiyor, bunun çözümü için gerekirse eylemler yapılmalı, birlikte söylemler geliştirilmeli.

Çiğli kabuk değiştiriyor ancak bu kabuk değişimi sırasında da kendisini geliştirmesi gerekiyor. Bir belediye başkanı koltuğa odaklı değil de yatırıma odaklı çalışmalı.

CHP’Lİ BİR BELEDİYEDEN BAŞARI ÇIKMAZ

Ak Parti’nin burada çok mücadele etmesi gerekiyor, kendini çok iyi anlatması gerekiyor, seçmen hangi parti olursa olsun adaylarda iyi profili aramalı, kim daha iyi yatırım yapabilir sorgulaması ile adayını aramalı. Birliktelik, milli bayramlarda verilen konserlerle olmaz, birlikteliği oluşturacak ve koruyacak yatırımlar yapılmalı, parklar artmalı, organize sanayi bölgesi gibi elimizde büyük bir velinimetimiz var, bunlarla birlikte iş istihdamını arttıracak bir profil düzenlenmeli. Çiğli’de yapılacak çok iş var ancak Çiğli’nin maalesef değişmeyen bir kaderi var, inşallah bundan sonra Çiğli’nin kaderini değiştirecek bir profil çıkar. Ben bu profilin CHP’den çıkacağına inanmıyorum, kim gelirse gelsin ben daha iyisini yaparım derse yalan söyler, Çiğli’de CHP’li bir belediyeden başarı çıkmaz.

Başarıyı, yürekli, sorumluluğu üstlenecek, sorumluluğunun bilincinde olacak, dirayetli, elini taşın altına koyabilecek biri getirebilir. Bu kişinin partisi ne olursa olsun bu niteliklere sahip kişi başarıyı getirecektir.

Aday olmak  da cesaret yürek ister elbette ancak önemli olan o koltuğa oturduktan sora yürekli olabilecek kişiyi bulmaktır. Çiğli’ye, Çiğli’nin üvey evlat konumunu, yerini değiştirebilecek biri lazım. Hakkımızda hayırlısı olsun 2019 seçimleri Çiğli’mize ve ülkemize hayırlar getirsin.
Bu haber 06.11.2018 08:54:25 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Konak Meydanı’nda protesto

 • Çiğli'de 23 Nisan Şenliği Tiyatro İle Devam Etti

 • Potanın Perileri Play Off’a Moralli Başladı

 • Menemen Belediyespor’a Başkan Aksoy Dopingi

 • Başkan Batur’a Genel Başkan Yardımcısı Kaya'dan tebrik ziyareti

 • Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç: “Esnaf Namusumdur”

 • Yücel, Tebrik Etti Yol Gösterdi

 • İzmir’de 23 Nisan, Kültürpark ve altı ilçede kutlanacak

 • 23 Nisan Çocuklarından Başkan Gümrükçü'ye Sevgi Seli

 • Gümrükçü’den Koç’a Görevi İade !

 • Batur’dan Muhtarlara teşekkür

 • CHP’li Sertel o iddiayı Meclis gündemine taşıdı

 • Başkan Soyer’in ilk büyük buluşması üretici kooperatifleriyle gerçekleşti

 • Özfatura ‘ Batur’un her zaman yanındayız’

 • Sandal, “Verdiğim Sözleri Tutacağım”

 • Çiğli’de Birlik Mesajı

 • Çiğli'de Tarih Yazmalıyız !

 • Çiğli Belediyesi Taekwondo Sporcusu Eskişehir’den Madalya İle Döndü

Benzer Haberler