Dünya / Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika

Çiğli Bana Kalmış, Ben Çalışıyorum!

Çiğli Bana Kalmış, Ben Çalışıyorum!

Çiğli Bana Kalmış, Ben Çalışıyorum!CHP’de aday adaylarının başvuru sürecinin bitmesinin ardından adaylığını resmileştirenler, saha çalışmalarına başladılar.

Özellikle belediye başkan aday adayları, adaylıklarını dayandırdıkları plan ve projelerini kamuoyu ile paylaşmaya başladı.

Bugün sabah saatlerinde Çiğli Belediye Başkan Aday Adaylarından Cemal Doğan, Anemon Otel’de düzenlediği kahvaltı programı aracılığı ile Çiğli’de ki siyasi hareketlilikten, yapılabilir projelere kadar bir çok konuya kapsamlı açıklamalarla değindi.

Cemal Doğan düzenlediği basın toplantısında:

“CEMAL DOĞAN KİMDİR?

1974 Muş Varto doğumluyum. İnşaat mühendisiyim. Evliyim, iki kızım ve bir oğlum var.

Siyasi yaşamım öncesi özel bir kurumda yöneticilik ve üniversitede öğretim görevliliği yaptım, sonrasında ise yaklaşık 12 yıl Türkiye’nin saygın bir kurumunun çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptım. Kendi şirketimi kurduktan sonra ise metro-tünel inşaatları, toplu konut, kentsel dönüşüm projeleri gibi  Türkiye’nin belirli projelerinde görev aldım.

Siyasi hayatıma CHP çatısı altında mahalle kademelerinden başladım göreve, terfi ettim başkan oldum, terfi ettim okullardan sorumlu örgüt üyesi, sonrasında ise İlçe başkanlığı yardımcısı, ilçe başkanlığı ve meclis üyesi görevlerini devraldım.

Biz güzel işler yapacağımıza inanıyoruz, özellikle ben “Biz” kelimesini çok seviyorum, sokakta, ziyaretlerimizde, bulunduğum her yerde biz demeyi tercih ettim çünkü ben, sen , onun olduğu yerlerde kalıcılık, başarı olmuyor. “Biz”in olduğu yerde her şeyin olacağına inanıyorum.

NEDEN ÇİĞLİ?

Bulunduğum ilçede aday olma şansım vardı ancak biz Çiğliyi tercih ettik.

Yaklaşık 2 yıldır Ege Bölgesinde işler yapıyordum, 2 yıl öncesinde siyasetten arkadaşlarım, çevremden insanlar Çiğli’de siyaset yapma teklifinde bulundukları zaman İstanbul’da olma sebebiyle pek yakın bakmamıştım. Ancak Çiğli’ye de yabancı biri değilim ve Çiğli gerek zor bir bölge olmasından gerekse marka bir ilçe olmasından dolayı Ankara’da da iyi bilinen bir bölge, 1 yıl önce tekrar Çiğli konusunda teklif gelince olabilir dedik. Neden olmasın? Madem aday adayı olacağız o zaman bu bölgeye  7-8 ay öncesinde gelerek,  sahaya çıkmadan önce Çiğli’yi tam olarak tanımamız gerektiğine inandık. Çünkü Çiğli’yi tanımadan, mahalleleri gezmeden, dernekleri gezmeden, basını tanımadan ortaya çıkmak çok mantıklı değildi.

Çiğlide siyaset yapacaksak çiğlinin dokusunu bilmemiz gerekiyordu, 15 kişiden meydana gelen bir grup oluşturduk. Bu grupta sosyolog, psikolog, mimar, gazeteci, öğretim görevlisi ve şehir planlamacısına kadar birçok görevde yer alan arkadaşımız var.

Çiğli’nin eksikliklerini çıkardık, Çiğli’ye neler yapabiliriz araştırdık, Çiğli değişime aç, gelişime coğrafi ve stratejik konumu çok müsait ancak geliştirilmeye ihtiyacı var, tarım arazisi var,sanayi sitesi var, sahili var, kuş cenneti var, ancak bunların değerlendirilmiş bir durumu yok. Yani sözün açığı Çiğli’nin kimliği yok. Bu durumu geçmiş dönemdeki yönetimlere bağlamıyorum. Belki de dışarıdan geldiğim için bunları gözlemlemem daha kolay oldu, yaklaşımım daha objektif oldu ve bu eksiklikler neden yapılamıyor? Dedik. Yapılabilir sonucu çıktı ortaya.

Yaptığım hiçbir proje hayali proje olmadı, yapılmış denenmiş projeler oldu, eğer bu projeleri hayata geçirirsek yalnızca Çiğli’de değil Türkiye’de ses getirecek projeler olur.

Bende Çiğli’ye aday olduğumda hem İzmir’de hem Türkiye’de bahsedilen bir belediye başkanı olmak istiyorum. Bu kapasiteyi kendimde görüyorum. Çiğliye hizmet etmek için geldim.

ÇİĞLİ BANA KALMIŞ BEN ÇALIŞIYORUM!

Çiğli bana kalmış ben çalışıyorum, tek başınayım. Diğer yerlerde tüm aday adayları sokaklarda.  Hepsi  projeler açıklıyor, dernekleri geziyor, Ancak burada ortam bana kalmış, benden başka çalışan da yok, sanırım buradakiler bu bölgeyi banko görüyorlar, adayın belirlenmesini bekliyorlar, aday belirlendikten sonra çalışmaya başlayacaklar. Baktım ortam bana kalmış sabah 8.30 da çıkıyorum gece 01.00 e kadar çalışıyorum. Benim bu çalışmalarımı insanlar gördükçe, insanlardan olumlu dönüşleri de almaya başladım, insanların benden beklentileri olmaya başladı, samimiyet ve yakınlaşma meydana geldi, Bunu sahada almaya başladığınızda müthiş bir enerji ortaya çıkıyor, her güne yeni başlar gibi başlıyorum. Bu yüzden ithal aday olayının insanlar nazarında ortadan kalktığını görüyorum.

Hep olduğum gibi göründüm, doğal oldum, insanlara tepeden bakmadım, diğer aday adayları ve mevcut belediye başkanı hakkında asla olumsuz konuşmadım, kim aday olursa başımızın üstünde yeri var

SOKAKTA CEMAL DOĞAN TALEBİ VAR

Ben ön seçim istiyorum üyeler bazında. Çünkü burada tüm dengeler değişti. Burada benim bir şansım var, bu bölgede gruplaşmalar var. Ben Hiçbir grubun aday adayı değilim herkese eşit mesafede olduğum için avantajlı olduğumu düşünüyorum. Ben o boşluğu doldurduğum için ister istemez Cemal Doğan gündemde, projelerimiz benimsendi, önseçim mi olur, temayül mü olur, anket mi olur ben bunların hiçbirinden çekinmiyorum. Sokakta bir Cemal Doğan talebi var, ben bunu gördüm. ” Sözlerini dile getirdi.
Bu haber 04.11.2018 14:20:36 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Konak Meydanı’nda protesto

 • Çiğli'de 23 Nisan Şenliği Tiyatro İle Devam Etti

 • Potanın Perileri Play Off’a Moralli Başladı

 • Menemen Belediyespor’a Başkan Aksoy Dopingi

 • Başkan Batur’a Genel Başkan Yardımcısı Kaya'dan tebrik ziyareti

 • Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç: “Esnaf Namusumdur”

 • Yücel, Tebrik Etti Yol Gösterdi

 • İzmir’de 23 Nisan, Kültürpark ve altı ilçede kutlanacak

 • 23 Nisan Çocuklarından Başkan Gümrükçü'ye Sevgi Seli

 • Gümrükçü’den Koç’a Görevi İade !

 • Batur’dan Muhtarlara teşekkür

 • CHP’li Sertel o iddiayı Meclis gündemine taşıdı

 • Başkan Soyer’in ilk büyük buluşması üretici kooperatifleriyle gerçekleşti

 • Özfatura ‘ Batur’un her zaman yanındayız’

 • Sandal, “Verdiğim Sözleri Tutacağım”

 • Çiğli’de Birlik Mesajı

 • Çiğli'de Tarih Yazmalıyız !

 • Çiğli Belediyesi Taekwondo Sporcusu Eskişehir’den Madalya İle Döndü

Benzer Haberler