Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika / Yerel Yönetimler

Biz Çalışacağız, Hizmetlerimiz Konuşacak

Son yıllarda İzmir’in gökdelenleri ile öne plana çıkan, parlamaya başlayan ilçesi Bayraklı’da başkan aday adaylarının seçim çalışmaları tüm heyecanı ile devam ediyor.
Aday adayları arasında adından fazlası ile söz ettiren Bayraklı Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Karabağ, gazetemize verdiği demeçte Bayraklı’nın ele alınması gereken sorunlarından, yapmayı planladığı projelere kadar birçok konuyu ele aldı. Karabağ yaptığı açıklamada:

HASAN KARABAĞ KİMDİR?

Ağrı doğumluyum, 1982’den itibaren İzmir’de yaşamaktayım. Evliyim, 4 çocuk babasıyım. 1982’de Bayraklıda inşaat malzemesi ticaretine başladım, 1993 Karabağ Mobilya İnşaat Dayanıklı Tüketim Ltd. şirketini kurdum, 1996 yılında da hem inşaat malzemesi hem de beyaz eşya ev tekstili ürünlerinin ticareti ile çalışma alanımı genişlettim. Hem Bayraklı’da hem de Bornova’da mobilya beyaz eşya mağazaları açtım ve hala bu ürünlerin ticaretini yapmaya devam etmekteyim. 1999’da Hasbağ İnşaat Turizm Ltd şirketini kurdum, inşaat işleri Hasbağ İnşaat üzerinden devam ettiriyorum. Hem ticaretle uğraşmaktayım hem de büyük inşaat projeleri ile ilgileniyorum. Kamu ihalelerinde yer alıyorum. 2006 yılına kadar, okul, sağlık ocağı, yurt benzeri birçok kamu ihalelerini üstlendim, sonrasında ise yap sat yapmaya başladım. Çeşme, Gümüldür taraflarında ciddi projelere imza atma imkânımız oldu. Şimdi de İzmir’in çeşitli ilçelerinde site tarzında konutlar inşa etmekteyim.

HER ZAMAN SİYASET İÇERİSİNDE OLDUM

Genç yaşlarımdan itibaren hep siyaset içerisinde bulundum. Aynı zamanda spor kulüpleri ve derneklerle sürekli etkileşim ve iletişim halinde oldum, yönetim kadrolarında bulundum ve birçok derneğin kurucu başkanlığını yaptım.  İzmir Karşıyaka Ağrılılar Dernek Başkanlığı, Ege Bölgesi Ağrı İli İlçeleri Dernek Başkanlığı, Yamanlar Esenspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığı, 2017 yılında Ankara, İzmir, İstanbul Federasyonları ile oluşturduğumuz konfederasyonun Genel Başkan Yardımcılığı, 2011-2013 yılları arasında İzmir’de bulunan tüm federasyonların platform başkanlığı gibi birçok görevde bulundum. Aday olduğum günden itibaren bu görevlerimden istifa ettim.

OY TABANIMZI EN AZ % 10 ARTTIRACAĞIM

5 yıldır Bayraklı Belediyesi’nde meclis üyeliği yapıyorum. Bayraklı’yı, Bayraklı’nın sorunlarını Bayraklı’da yaşayan ve aynı zamanda yönetiminde bulunan biri olarak çok iyi biliyorum. Genel başkanımızın da söylediği gibi bizim göstereceğimiz adaylarımız bizim partimizin dışındaki oylara talip olan adaylardan seçilecektir. Benimde bu aday adaylık sürecimi başlattığım andan itibaren söylediğim öncelikli şey “ben Ak Parti, MHP ve HDP tabanından çok ciddi rakamlarda oylarına talibim” Bayraklı Belediyesi olarak zaten mevcut bir oy tabanımız bulunmakta, benim amacım bu oy tabanını en az % 10 yukarılara taşımaktır ve bu potansiyele sahip olduğum için Bayraklı Belediyesi’ne aday gösterilmiş olmam, hem partim adına hem de ilçemiz adına büyük bir avantaj sağlayacaktır.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE VATANDAŞ MAĞDUR OLUYOR

Bunların dışında Bayraklı’da yaşayan biri olarak, Bayraklı’nın kırsal kesiminde yaşayan birisi olarak halkımızın yaşadığı sorunları elbette ki bende yaşıyor ve tüm gerçekliği ile görüyorum. Bu sorunlarımızın başında tabiî ki imar meselesi gelmekte. Sonrasında yeşil alan kısıtlılığı, sosyal tesislerin yetersizliği, yolları çok ciddi problem, işin gerçeği sorunları saymakla bitmiyor.

Bayraklı’nın %70’i gecekondu, kentsel dönüşüm adı altında yapılarda ve imarda iyileştirilmeye gidiliyor ancak bu durum Bayraklı’da vatandaşımızı fazlası ile mağdur etmekte. Yol payları ile vatandaşımızın sahip olduğu ev alanı fazlası ile küçülmekte ve bu yüzden de müteahhitlerle olan anlaşmalarda zararlı olan taraf vatandaş oluyor. Bunun çözümü emsalin yükseltilmesidir. Emsal yükseltilirse hem vatandaş karlı olacak hem de ilçemiz daha modern, daha düzenli, yeşil alanları, geniş yolları, parkları ve sosyal tesisleri ile yaşanılabilir kent görünümüne sahip olacak. İlçemiz nefes alacak.

Engelli kardeşlerimiz için Bayraklı’nın belirli yerlerine engelli merkezleri kuracağız. Engelli kardeşlerimizi sabah evinden alıp bu merkezlere getirerek onları hem sosyal yaşama katılmalarını sağlayacağız akşam da evlerine bırakarak ailesinin güven korkusuna son vermiş olacağız.

Evlere hapsolmuş kadınlarımız için semt evlerimizi arttıracağız. Kadınlarımızı üretken hale getirerek hem onlara sosyal bir yaşam olanağı sunacak hem de kendisine ekonomik katkı sunacak.

Madde bağımlısı gençlerimizi kurtarmak her şeyden önce milli bir görevdir, çünkü gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Gençlerimizi sokaktan kurtarıp spor tesislerinde eğiterek hem sağlıklı bir vücuda hem de sağlıklı beyinlere sahip olacağız.

En büyük problemlerimizden biriside işsizlik konusu. Elbette ki tüm işsizleri belediye bünyesinde çalıştırmak gibi bir şansımız yok ancak onlara iş istihdamı sağlama şansımız var.

HERKES İŞİNE DEVAM EDECEK

Belediyede çalışan arkadaşlarımızda, bu seçim süreci başladığı günden itibaren bir korku oluştu. Yeni gelen belediye yönetimi bizi işten çıkaracak mı diye. Tüm arkadaşlarımıza şunu söylüyorum, gönül rahatlığı ile işlerinde çalışsınlar, asla böyle bir durum ya da konu söz konusu olmayacak. Herkes var olan işine devam edecek.

HALKÇI BAŞKANLIĞI SÖYLEMDE DEĞİL, UYGULAMADA GÖRECEKSİNİZ

Eğer genel başkanım, partim bu görevi bana layık görürse, şunu açık yüreklilikle söylüyorum ki koltuk müdavimi bir başkan asla olmayacağım. Halkı ayağına bekleyen değil, halkın ayağına giden bir hizmet adamı olacağım. Halkçı başkanlığı söylemde değil, uygulamada gösteren bir belediye başkanı olmak en büyük temennimdir. Halk meclislerimizle sorunlarımızı vatandaşımızla yüz yüze konuşup, çözüme ulaştıracağız, mahalle muhtarlarımızla sık sık toplantılar yaparak eksikliklerimiz, sorunlarımız üzerine çalışacağız, ilçemizde sorun yaşayan tüm bireylerimize ulaşma yolları arayacak ve çözümü yine beraber bulacağız. Eğer çözüme ulaşmayan bir sorunumuz olursa elbette ki bunun hesabını da yine hep beraber soracağız. Muhtarlık binaları mahallelerin aynasıdır, düzgün muhtarlık binası olmayan mahallelerimize muhtarlık binaları inşaa edeceğiz, ayrıca tüm derneklerimiz için, derneklerini tanıtma, yörelerini tanıtma imkanı bulmaları için stant yerleri temin edeceğiz.

İŞİMİZ DE GÜCÜMÜZ DE BAYRAKLI OLACAK

Dürüst ve şeffaf olduktan sonra üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun olacağına inanmıyorum.

Şunu da belirtmek istiyorum ki örgüt partimizin bel kemiğidir, bu görevi üstlendiğim takdirde ilçe başkanlığımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, mahalle temsilcilerimizle birlikte hareket edip çalışacağız. Çünkü örgüt olmazsa elimizde kalan hiç bir şey olmaz.

Biz Bayraklı’ya hizmet için geliyoruz, İşimiz de gücümüz de Bayraklı olacak. Biz çalışacağız, hizmetlerimiz konuşacak.” Sözlerine yer verdi.
Bu haber 07.11.2018 12:50:10 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Utku Gümrükçü Başkan Görevi Devraldı

 • MHP Başbuğ Türkeş’i Anıyor

 • Tunç Soyer Bostanlı’daki En Yüksek Oy Aldığı Sandık Bölgesini Ziyaret Etti

 • Hem öğrendiler, hem eğlendiler  

 • Vakit Çiğli'ye Layık Olma Vakti

 • Yücel'den İzmir'e 31 Mart Teşekkürü

 • Tunç Soyer En Düşük Oyu Aldığı Kiraz İlçesi Dokuzlar Mahallesini Ziyaret Etti

 • Nisan’da İzmir'e yıldız yağacak

 • Batur’dan belediye çalışanlarına veda

 • Otizmi fark edin!

 • CHP’nin Türkiye rekoru Narlıdere’den geldi!

 • Sandal, Zaferini Vatandaşlarla Kutladı

 • Türkiye Geneli Parti Bazında  Dengeler de Renkler de Değişti

 • İzmir İlçelerinde Değişim Fırtınası

 • İzmir’de Seçim Raporu

 • Yücel Oyunu Kullandı, İzmir Duruşu Mesajı Verdi.

 • Eroğlu; “Hayırlı Olsun, kazanan İzmir olsun”

 • Veysel Şahin Oyunu Kullandı

Benzer Haberler