Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika / Yerel Yönetimler

Polat Manduz’dan ‘miting’ gibi adaylık açıklaması

Polat Manduz’dan ‘miting’ gibi adaylık açıklaması

Polat Manduz’dan ‘miting’ gibi adaylık açıklamasıCHP Karabağlar Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçen hafta dosyasını teslim eden eski İlçe Başkanı Polat Manduz, yaklaşık bin kişinin katılımı ile aday adaylığını resmen ilan etti. İlçe Binası önünde toplanan kalabalığa konuşan Manduz “Karabağlar’ı daha iyi yerlere taşımak ve marka kent yapmak için yola çıktık. Başaracağımıza inanıyoruz” dedi.Polat Manduz’un açıklamasını, eşi Emine Manduz da işaret dili ile kalabalık arasında bulunan işitme engellilere tercüme etti.

 

HAKLI BİR İTİRAZIMIZ VAR

 

“Karabağlar’ı, marka kent yapmak ve yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için yola çıktıklarını belirten Manduz “Burada bulunan bütün arkadaşlarımın, yoldaşlarımın, partili kardeşlerimin Karabağlar için bir itirazı var. Özgürlük, barış, kardeşlik hatta dayanışma sözcüğünün bile hayatımızdan çıkarılmaya çalışıldığı bir dönemdeyiz. Toplumsal ve kültürel değerlerin yok sayıldığı, siyasi nezaketin mumla arandığı ve toplumun birbiriyle düşmanlaştırıldığı bir toplumsal atmosfer içindeyiz. Bizim buradaki varlığımızın ilk nedeni bunlara itiraz etmektir. İlçe başkanlığı yaptığım dönemde bu ilçenin her sokağına tek tek girerek, iktidara karşı irade ortaya koyduk. İlçe başkanlığımdan sonra da bir Karabağlarlı olarak bu kentin sokaklarını ve insanını asla yalnız bırakmadım. Şimdi 35 yıldır bu kentte emek, aydınlanma ve kardeşlik adına mücadele veren bir kardeşiniz olarak, yarının mutlu, müreffeh ve yaşanılır bir Karabağlarını oluşturmak için yola çıkıyorum. Sadece itiraz etmiyoruz. Değiştirmek ve başarmak için yola çıkıyoruz” dedi.

 

“HER SOKAKTA İZİM VAR”

Sokak sokak gezerek, herkesle kucaklaşarak projelerini anlatacağını dile getiren Manduz “Karabağlar’ın her sokağında izim var. Her insana dokunmuşluğum ve gönül bağı kurmuşluğum var. Bizler, belediyeciliği asla sadece çöp toplamak ve yol, kaldırım yapmak olarak görmüyoruz. Her vatandaşın sorununu kentin sorunu olarak gören yeni bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz. On yılları bulan örgütçü mücadelemizle toplumun eksiklerine ve çözüm yollarına hakimiz. Geliştirdiğimiz projelerimizle en küçük bireyimizden eli öpülesi emektarlarımıza kadar her kesimin hayatına dokunacak çalışmalar yapacağız. En küçük bireyimizin kreş ihtiyacını da; emektarlarımızın barınma ihtiyacını biliyoruz. Ev hanımı kardeşlerimizin ekonomiye kazandırılmasını gerektiğini de engelli vatandaşlarımızın sorunlarını da biliyoruz. Sokak hayvanlarımızın daha uygun koşullarda nasıl barınacağını da düşündük. Yoksul emekçi halkımızın ihtiyaçlarının da farkındayız; Karabağlar’da halktan yana yapılması gereken kentsel dönüşümün gerekliliğinin de farkındayız. Bununla birlikte Karabağlar’ı kültürel sanatsal alanlarla nasıl buluşturacağımızı da biliyoruz. İlçe başkanlığım dönemindeki çalışmalar size ipucu vermiştir. Söylediğim projeleri sizinle birlikte başaracağımıza şüpheniz olmasın” diye konuştu

 

“HEDEF ÖNCE YERELDE, SONRA GENELDE İKTİDAR OLMAK”

Polat Manduz sözlerini şöyle tamamladı: “Eğer partim beni aday gösterirse, Karabağlar’ı Karabağlar halkıyla yöneteceğiz. İlçemizdeki bütün toplumsal ve ekonomik dinamikleri yönetime dahil ederek hareket edeceğiz. Karabağlar, ayrımcılığın olmadığı, herkesin, her mahallenin ihtiyaç duyduğu hizmeti aldığı bir ilçe haline gelecek. Karabağlar, barışın, kardeşliğin, dostluğun ve dayanışmanın kenti olacak. Bu konuda Karabağlar halkına öncülük etmek için yola çıkıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki, içinde bulunduğumuz koşullara mecbur değiliz. Elbirliğiyle hareket edersek bu kent hak ettiği noktaya ulaşır. Bir Karabağlarlı olarak kentin sorunlarını sizinle birlikte yaşıyorum ve görüyorum. Partim beni aday gösterirse bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğime inanıyorum. Yerelde kazanacağımız başarıyla, yakın gelecekte genelde de CHP iktidarını yaratacağız”
Bu haber 30.10.2018 13:15:20 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çiğli'de Kimler Meclis Üyesi Adayı Oldu!

 • Kimler Meclis Üyesi Adayı Oldu!

 • CHP İzmir'de Buca Adayı Nezir’i  Geri Çekti

 • CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

 • CHP Aliağa Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

 • Çiğli’ye Bakan Meclis Üyesi !

 • Utku Gümrükçü: İzmir'in Gözü Çiğli'de Olacak

 •  'Geldiğim gibi gidiyorum'

 • Tarih parmaklarınızın ucunda

 • İzmir’de 5000 Roman Akp’den Chp’ye Geçti

 • İzmir'de 'Demokrasi şöleni'

 • Bayraklı'da CHP'ye İki Büyük Transfer

 • Projeler 26 Şubat'ta

 • Murat Yaşar: “Koltuk İçin Değil, Hizmet İçin Adayım”

 • 14 Şubat’ta Karanfiller Utku Gümrükçü’den

 • Arslan: Buca İçin Ankara’da Nöbet Tutacağım

 • Konak’ta aşk konuşuldu

 • Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir, Hızır Orucu İftarına Katıldı

Benzer Haberler