Dünya / Ege / Güncel / İzmir / Politika / Yerel Politika

Özcan: “Önce Disiplin” Dedi.

Özcan: “Önce Disiplin” Dedi.
CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, parti içerisinde “önce disiplin” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi 2019 yerel seçimlerine hazırlıklarını sürdürürken, bugün itibari ile Belediye Başkan Aday Adaylıkları ve Meclis Üyesi Aday Adaylıkları bu akşam saat 5’te son buldu.

CHP Çiğli İlçe Başkanı Mert Özcan, Aday Adaylık süreci ile gazetemize demeçte bulundu. Önceliğin parti içerisindeki disiplin olduğunu dile getiren Özcan şunlara değindi.

İKTİDARIN YOLU YEREL SEÇİMDEN GEÇER

“İlçe başkanımız Utku Gümrükçü’nün Çiğli Belediye Başkanlığı aday adaylığı için istifa etmesi üzerine ilçe başkanlığı görevine getirildim. Yaklaşık 2 dönem öncesinde de yönetim görevinde bulunduğum için yönetim alanında tecrübeli olarak göreve başladım. Yine görev aldığım bu süre içerisinde 6 seçim döneminin çalışmaları içerisinde olduk, şimdi tekrar önümüzde bir yerel seçim var ve bunun heyecanı içerisindeyiz. İktidarın yolu yerel seçimden geçer. Hedefimizin yalnızca İzmir değil İstanbul, Ankara tüm Türkiye olmalı diye düşünüyorum.

KARALAMA POLİTİKASI YAPILMASINA TAVİZİMİZ YOK

Bizim yönetim olarak öncelikli isteğimiz parti içi disiplindir, örgütün her alanda disiplinli çalışması, bu seçim döneminde aday adaylarının, başkanların ve parti üyelerinin birbirlerini yıpratmamaları, partimizi de kamuoyunda yormamaları, tartışmaya açmamalarıdır. Önümüzdeki günlerde kamuoyuna seçim bildirgesi yayınlayacağız, disiplin ve aşılmaması gereken çizgileri bildirdiğimiz bir bildirge olacak. Burada amacımız ben seçilmediysem diğeri de seçilmesin mantığı ile karalama politikası yapılmasına yada ilçeyi veya partiyi protesto ederim mantığı ile hareket etmeye çalışanlara asla taviz vermemektir.

Bizim Çiğli’yi alacağımızdan şüphemiz yok, amacımız oylarımızı arttırmak, amacımız 30 ilçeyi almaktır. Her kim aday olarak gösterilirse biz o adayımızla çalışacağız, 30 Mart’a kadar birlikte hareket edeceğiz.

ADAY BOLLUĞU DEMOKRASİYİ İŞARET EDER

Bu adaylık başvuru sürecinde Çiğli’de aday sayısının daha fazla olacağını, 30’un üzerinde olacağını düşünüyor ve tahmin ediyorduk ancak bu adaylık konusu tabiî ki ekonomik durumla da alakalı olduğunu düşünüyorum. İnsanların hem bütçesini hem ekonomik durumunu yokladığını ve aday adaylarında azalma olduğunu gördük. Şuanda resmi olarak 15+3 (3 tanesi memur) belediye başkan aday adayımız var. 129 tanede meclis üyesi aday adayımız var. İzmir geneline baktığımızda aday sayısında en yüksek rakamlara bizim sahip olduğumuzu düşünüyorum.

Aday bolluğu demokrasiyi işaret eder. Herkesin demokratik hakkı, adaylığını tabiki açıklayacaktır. Genel merkezimizin adayı belirleme şekline inanıyor ve güveniyoruz. Liyakata önem vererek seçeceğini düşünüyoruz. Ön seçim olursa yönetim olarak kim hak ediyorsa ona göre sıralamasını yapacağız.

KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKILMAYACAK

 

Önümüzdeki günlerde, belediye ve meclis üyeliğine aday adayı olan partililerimizle ve hazırda görevli olan meclis üyelerimizle bir toplantı düzenleyeceğiz. Onlardan da disiplinli bir şekilde çalışmalarını isteyeceğiz. Özellikle aday adaylarımızı sadece aday adaylığı sürecinde değil, yerel seçimin bittiği sürece kadar verdiğimiz görevi yapmalarını isteyeceğiz. Belediye Başkan adayı ve Meclis üyeleri adaylarımız belli olduktan sonra, mevcut adayı protesto eden, küsen, partiye bir daha gelmeyen, partiyi kamuoyunda küçük düşüren, bizlere hakaret eden herkesi raporlayıp, gerekirse disiplin sürecini başlatıp, kimsenin gözünün yaşına bakmadan genel merkeze ve il başkanlığımıza rapor sunacağız.

Önümüz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını şimdiden kutluyorum” sözlerine yer verdi.
Bu haber 26.10.2018 19:41:08 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çiğli'de Kimler Meclis Üyesi Adayı Oldu!

 • Kimler Meclis Üyesi Adayı Oldu!

 • CHP İzmir'de Buca Adayı Nezir’i  Geri Çekti

 • CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

 • CHP Aliağa Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

 • Çiğli’ye Bakan Meclis Üyesi !

 • Utku Gümrükçü: İzmir'in Gözü Çiğli'de Olacak

 •  'Geldiğim gibi gidiyorum'

 • Tarih parmaklarınızın ucunda

 • İzmir’de 5000 Roman Akp’den Chp’ye Geçti

 • İzmir'de 'Demokrasi şöleni'

 • Bayraklı'da CHP'ye İki Büyük Transfer

 • Projeler 26 Şubat'ta

 • Murat Yaşar: “Koltuk İçin Değil, Hizmet İçin Adayım”

 • 14 Şubat’ta Karanfiller Utku Gümrükçü’den

 • Arslan: Buca İçin Ankara’da Nöbet Tutacağım

 • Konak’ta aşk konuşuldu

 • Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir, Hızır Orucu İftarına Katıldı

Benzer Haberler