Cemal Doğan Çiğli’den Ne Bekliyor?
 2019 yerel seçim çalışmaları kapsamında aday adayları dosyalarını teslim ederken belediye başkan aday adaylarının da söylev ve amaçları netleşmeye başladı.

Aday adaylığı başvurularında rekor sayıya ulaşan Çiğli, her zaman İzmir’in en kritik ilçelerinden biri olmuştur. Aday adaylığını ilan eden belediye başkanlığı adaylarının farklı şehir ve bölgelerden oluşan kozmopolit yapısı da dikkati çeken yönlerden biri oldu.

Özellikle CHP içerisinde geçmiş dönemlere baktığımızda ithal adaylara örgütün ve Çiğli’nin yerli kesiminin verdiği olumsuz tepkiler her zaman ön planda olmuştur.

Bu seçim döneminde de Çiğli’ye aday olan ithal adayların varlığı, örgütte ve ilçe tabanında tansiyonu yükselten faktörlerin başında yer aldı.

CHP içerisinde Çiğli’ye baktığımızda İstanbul Başakşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Doğan’ın Çiğli’ye talip olduğunu görmekteyiz.

Çiğli Belediyesi Başkanlığına talip olan ve Çiğli’de siyaset yapan diğer aday adaylarının düşüncelerini her ne kadar Cemal Doğanın yüzüne söylemeseler de, Çiğli siyaset kulislerinde ithal adaya karşı olumsuz tepkilerini açıkça dile getirdiklerini görmekteyiz. “Çiğli sahipsiz mi ki buraya dışarıdan aday geliyor?” “Burayı yönetecek Çiğli’den kimse yok mu?” “Biz üvey evlat mıyız?” “ Cemal doğan’ın yaptığı bize Çiğlililere yapılan bir hakarettir!” gibi söylemler CHP Çiğli örgütünde de seslendirilmektedir.

Gazetemiz olarak Cemal Doğan’ı araştırdığımızda İstanbul Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde başarılı çalışmalara imza attığını, özellikle Başakşehir İlçe örgütü tarafından sevilen biri olduğunu ve Çiğli’de de gayet başarılı işler yapacağına dair bilgiler edindik.

Ancak Cemal Doğan’ın CHP Çiğli İlçe Başkanlığında dosya teslimi sırasında dile getirdiği;

“Bizim Çiğli’yi almamız çok önemli değil! Bizim Karşıyaka’yı, Konak’ı almamız çok önemli değil! Biz sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz, bizim ciddi anlamda oylara ihtiyacımız var.” Sözlerini dile getirmesi akıllarda birçok soru işareti oluşturdu.

Cemal Doğan Çiğli’ye neden geldi sorusu Çiğlililer tarafından sıkça dile getirilmeye başlandı. Cemal Doğan’ın amacı Çiğli’de yerel seçimi kazanmak mı, yoksa sahibi olduğu CMD Mühendislik için kendisine yeni ticari kazanç kapıları mı oluşturmak?

Ayrıca Cemal Doğan İstanbul’daki siyasi hayatında her ne kadar başarılı bir yere sahip olsa da, Çiğli ekibi içerisinde demiyoruz ama genel merkezdeki ekibi içerisinde büyük sıkıntılar var. Kendisine yakın olarak gördüğü bazı şahısların göründüğünün ötesinde ikili tavırları ile Cemal Doğan’ı zor durumda bıraktığı ve bundan sonraki süreçte de buna benzer sıkıntıları yaşatacağı görünmektedir.

Biz yerel basın olarak kulislerde dile getirilen olumlu yada olumsuz durumları kamuoyuna bildirmekle  görevimizi yerine getirirken, adayların amaç ve hedeflerinin ne olduğunu ilerleyen günlerde zaman gösterecektir.

 

 

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları